Větřeňská cyklojízda

Větřeňská cyklojízda

Cyklistické odpoledne „Větřeňská cyklojízda“, které společně organizuje AMK Větřní, se stalo tradičním úvodem do nového školního roku, kdy se koná každoročně první den po prázdninách. Tato akce je navržena tak, aby poskytla dětem zábavný a edukativní zážitek. Účastníci mohou vybírat z různých typů dopravních prostředků, včetně jízdních kol, koloběžek a dokonce odrážedel pro ty nejmladší účastníky, což umožňuje dětem všech věkových skupin se zapojit.

Během této akce projíždějí účastníci trasu, na které jsou rozmístěna různá stanoviště. Na každém z nich na ně čekají specifické úkoly a hry, které jsou navrženy nejen pro zábavu, ale také k vzdělávání dětí v oblasti bezpečnosti a pravidel silničního provozu. Díky tomu mají děti jedinečnou příležitost naučit se důležité dovednosti a informace, které mohou uplatnit při každodenním používání jízdních kol a jiných dopravních prostředků na veřejných komunikacích.

Po úspěšném dokončení trasy a splnění všech úkolů jsou všichni účastníci odměněni medailemi a diplomy jako uznání jejich úsilí a dovedností. Navíc, jako vrchol celé akce, obdrží mladí cyklisté „řidičské průkazy na jízdní kolo“, což je symbolický dokument potvrzující jejich schopnost bezpečně se pohybovat na silnicích. Tento prvek dodává akci edukativní hodnotu a podporuje v dětech pocit zodpovědnosti a hrdosti na to, co se naučily a dokázaly.

logo uamk

Cyklojízda 2023

Počet účastníků: 81

Fotogalerie:

 

Cyklojízda 2022

Počet účastníků: 94

 

 

Cyklojízda 2021

Počet účastníků: 95

 

 

Cyklojízda 2019

Počet účastníků: 41